דורות ההמשך

נושאי מורשת השואה והגבורה

Next Generation to Holocaust & Heroism Legacy - Israel

אירועים שהתקיימו

כנס הסתו - "ילדים בסדר גמור - ילידי הארץ בני הדור השני מדברים" יתקיים ביום ראשון, 28 באוקטובר 2018, בשעה 18.00 בבית ווהלין, גבעתיים. ערב מיוחד לרגל צאת ספרה של פרופ' חנה יבלונקה לאור.
לפרטים לחצו כאן
האירוע לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ח, סינמטק תל אביב 12.4.2018.
לפרטים לחץ כאן.
האירוע לציון יום הזיכרון הבין-לאומי להנצחת קורבנות השואה, יום א' 28.1.18.
לפרטים נוספים >>>
קורס של הבמה ללימודי השואה ביד ושם, ירושלים בנושא: "ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה" – בסימן 70 שנה למדינת ישראל.
לפרטים לחצו כאן (לקבלת קוד הנחה למשלמי דמי-חבר 2018, נא לפנות אלינו לדוא"ל שלנו)
הבמה ללימודי השואה בחיפה והקריות - שנה שנייה, בנושא: "בין שואה לזיכרון – ללמוד כדי להבין"
כל הפרטים כאן.
הבמה ללימודי השואה בבית שלום עליכם בתל אביב בנושא: "בין אנטישמיות לשואה – מבט רב תחומי"
לחצו כאן לסילבוס הקורס.
הכנס השנתי לציון תקומת ניצולי השואה בנושא : "לאן? לארץ ישראל!" יתקיים בתאריך 5 בדצמבר 2017, במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב.
לפרטים לחץ כאן.
אירוע הסתיו של עמותת דורות ההמשך "כינורות של תקווה" יתקיים בבית התפוצות ב 27.10.16 – ההרשמה נסגרה.
לצפייה בתוכנית האירוע לחץ כאן
האירוע השנתי של העמותה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיים במוצאי יום הזיכרון, 5 במאי 2016, באולם 2 תיאטרון הקאמרי משעה 19.00.
במרכז האירוע הצגת הבכורה "אנה" – יומניה של אנה פרנק גרסת 2016". לפרטים נוספים אנא לחצו כאן.
מסע לעולם היהודי שהיה לפני המלחמה ואחריה בפולין – בין קרקוב לוורוצלב – 26 ליוני 2016
הבמה ללימודי השואה בירושלים
יום הזיכרון הבין לאומי להנצחת קורבנות השואה התקיים ב 27.1.16 בבית התפוצות, תל אביב. האירוע התקיים בהשתתפותו של חה"כ וחבר השדולה למען ניצולי השואה, יאיר לפיד, יו"ר "יש עתיד"
במרכז האירוע הועבר הלפיד הבין דורי מארגון הפרטיזנים שנסגר  לעמותת דורות ההמשך שהתחייבה להמשיך לפעול להנצחת מורשת הלחימה היהודית. חלקו השני של הערב הוקדש לנושא של הזיכרון ישראל/גרמניה לתכנית הכנס לחץ כאן
כנס הסתו של עמותת דורות ההמשך
כנס הסתו של עמותת דורות ההמשך "הצלת ילדים בשואה מבחן של מנהיגות" יערך בתאריך 17 באוקטובר 2013, בבית שלום עליכם
לפרטים לחצו כאן
פרויקט ייחודי שנתי שהחל בנובמבר 2012. מטרת הפרויקט לימוד וליבון סוגיות מרכזיות בשואה ובעולם היהודי שהיה ואיננו.
לתוכנית הקורס בשנת הלימודים 2012 – 2013 לחצו כאן
בתאריך 10.5.13 יצא המסע השני בארץ "משואה לתקומה"
לתוכנית המסע לחצו כאן
להוביל את הזיכרון - האירוע המרכזי של עמותת דורות ההמשך בשיתוף יד ושם, לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה
לפרטים לחצו כאן
אירוע סתו - העולם היהודי שהיה וממשיך לחיות בליבנו
לפרטים לחצו כאן
תגובת העמותה על כתובות הנאצה ביד ושם
לפרטים לחצו כאן
"משואה לתקומה בארץ" בהדרכתו של איז'ו רוזנבלום
לפרטים לחצו כאן
מסע צעדת החיים בוילנה ופונאר 16 – 23 לאפריל 2012
לפרטים לחצו כאן
היחיד והיחד בשואה: הזמנה לערב מיוחד של העמותה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ב, 19 באפריל 2012
לפרטים לחצו כאן
הדור השני- אתגרים והתמודדות - 26.1.2012 - כנס לציון יום הזיכרון הבין-לאומי לשואה ולגבורה תשע"ב
לפרטים לחצו כאן
האירוע התקיים ב 3.11.2011 ביד ושם
לפרטים, לחץ כאן
מצעד החיים של עמותת דורות המשך ל"באבי-יאר" אוקטובר 2011
לפרטים לחץ כאן
מצעדי חיים בבלרוס - 20-27.6.2011
לפרטים לחצו כאן
אסיפה כללית שנתית ל-2010 - 14.6.2011
לפרטים לחצו כאן
כנס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"א: ואלה שמות... - זיהוי, זיכרון והנצחה
לפרטים לחצו כאן
אסיפה כללית שנתית ל-2009 - 15.6.2010
לפרטים לחצו כאן
כנס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תש"ע: על הגבורה היהודית בשואה: שמירה על צלם אנוש, הישרדות ולחימה בשואה
לפרטים לחצו כאן
כנס עמותת דורות ההמשך, יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה – ינואר 2010, בסימן "קול המציל נפש" - סיפורם של חסידי אומות העולם
לפרטים לחצו כאן
אסיפה כללית - 30.6.2009
לפרטים לחצו כאן
כנס עמותת דורות ההמשך, יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה – ינואר 2009, בסימן "לספר את סיפורם" - הנצחה וחינוך בארץ ובעולם
לפרטים לחצו כאן
כנס העמותה – יידיש - סיפר אהבה, על היידיש במאה ה-21 – אוקטובר 2008
לפרטים לחצו כאן
כנס עמותת דורות ההמשך, יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה – ינואר 2008, בסימן חובת ההנצחה והמאבק הבלתי מתפשר באנטישמיות
לפרטים לחצו כאן
הצטרפות למרכז הארגונים
באסיפתו הכללית ביום 1 בנובמבר 2007 החליט מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל לצרף את עמותת דורות ההמשך – נושאי מורשת השואה והגבורה אל שורותיו. יו"ר העמותה, מר שמואל סורק, נבחר לוועד המנהל של מרכז הארגונים.
כנס העמותה – צלקות הדור השני: מיתוס או מציאות כואבת? – אוקטובר 2007
לחצו כאן
כנס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשס"ז: דורות ההמשך – למצוא את החוסן
לחצו כאן
כנס עמותת דורות ההמשך, יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה – ינואר 2007, בסימן הכחשת השואה והמאבק באנטישמיות
לפרטים לחצו כאן
דור המשך לסיפור – איך נספר את סיפור הורינו בשואה לדורות הבאים, סדנא ייחודית לבני דור שני/שלישי בשיתוף עם יד ושם
לפרטים לחצו כאן
כנס העמותה - "שיח דורות ההמשך" –  חברים משמיעים ומציעים - 29 באוקטובר 2006
לפרטים לחצו כאן
כנס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשס"ו: להיות דורות המשך – משמעויות, ערכים ומחויבויות
לחצו כאן
כנס ואסיפה כללית שנתית, ערב יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה - ינואר 2006
לחצו כאן
אסיפה כללית ראשונה של העמותה

ב-31 באוקטובר 2005 התקיימה האסיפה הכללית הראשונה של העמותה. האסיפה נערכה במסגרת כנס גדול של העמותה שהתקיים, שוב באדיבות יד ושם, בהיכל ווהלין.
הכינוס נפתח בסקירה כללית של ראשי הועדות השונות של העמותה, אשר דיווחו על פעילות הועדות בתחומי סיוע ותמיכה לניצולי שואה; תיעוד סיפורי ניצולים; השבת רכוש; תמיכה בבני הדור השני ועידוד מחקרים בנושא; קשר עם חסידי אומות העולם; הנחלת מורשת השואה ולקחיה; מאבק באנטישמיות ובהכחשת השואה; הנצחה; עידוד אמנים בני דור שני; הגברת מעורבות בני דור שלישי.
בהמשך הרצתה הסופרת נאווה סמל, מחברת "צחוק של עכברוש", הספר שהעלה לדיון ציבורי את נושא "הדור השני". סמל ריגשה את המשתתפים בדברה על תהליך הזיכרון כמטען יקר המועבר מדור הניצולים אל בני הדור השני והשלישי. הצייר זאב בן-דור, קברניט באל-על ובן דור ההמשך, סיפר על יצירותיו ועל השפעת החיים בצל השואה בבית הוריו על יצירתו האמנותית, ועורר הזדהות.
האסיפה הכללית שמעה דברים מפי יושב ראש העמותה, דיווח כספי וכן דיווח של ועדת הביקורת. כן קוימו בחירות למוסדות העמותה. ד"ר יוסי שוב, יו"ר העמותה, נבחר מחדש בידי האסיפה הכללית לתקופת כהונה נוספת. כמו כן בחרה האסיפה מחדש את הועד המנהל של העמותה לתקופת כהונה נוספת. נבחרה ועדת ביקורת חדשה ועו"ד יצחק לקס, חבר העמותה ומנכ"ל מכללת שערי משפט, נבחר לעמוד בראשה. האסיפה החליטה להקים ועדת דור שלישי, שתרכז את פעילות הדור הצעיר של העמותה, כאשר מרכז הועדה הוא יו"ר העמותה – ד"ר יוסי שוב והמקשר אל הדור השלישי הוא אורן לב. כן החליטה האסיפה להקים ועדה לשיווק, פרסום ויחסי ציבור, ומרכז הועדה הוא שמואל סורק.
הכנס הביא חברים חדשים נוספים לעמותה.
האסיפה הכללית הבאה תיערך במהלך חודש ינואר 2006, לאישור הדו"חות הכספיים ולדיון מעמיק בתחומי פעולה לעתיד.

המפגש הבין-דורי העולמי של יד ושם
ב-8 במאי 2005 התקיים ביד ושם הכנס הבינדורי הבינלאומי. הכנס ציין את העברת הלפיד מדור הניצולים אל דורות ההמשך. ההיענות לכנס הייתה חסרת תקדים והיה זה מראה בלתי-נשכח, לראות כ-9,500 איש פוקדים את יד ושם – ניצולים מוקפים בבניהם ובנכדיהם.

עשרות מחברי העמותה השתתפו בכנס. חלק מחברי העמותה השתתף בהנחיה של קבוצות דיון בכנס. הקמנו דוכן הסברה משלנו בפתח אוהל המפגשים הגדול, דוכן אותו איישו נציגי העמותה לכל אורך היום. הדוכן והשלט נושא שם העמותה, שניצב לידו, משכו אלינו קהל רב. חילקנו למבקרים את הפרסום החדש של העמותה, ענינו לשאלות הפונים, וקלטנו חברים חדשים אשר ביקשו להצטרף במקום. פונים נוספים, בני הדור השני או השלישי, ואף ניצולים שהתעניינו עבור בניהם ונכדיהם, הצטיידו בשאלון מועמדות ומתוכם הצטרפו אלינו חברים חדשים בימים שלאחר הכנס.

הכנס הקיף, בין היתר: קבוצות דיון עם ניצולים המספרים את סיפורם המצמרר בפן שעד כה לא סופר בהרחבה – כאב השחרור והחזרה לחיים; מפגשים בין ניצולים מקהילות שונות, יוצאי גיטאות ומחנות עבודה וריכוז שונים, שחלקם לא התראו שנים רבות וחלקם אף לא ידעו על כך שחבריהם ניצלו ושרדו; מפגשים של "בנים של" עם ניצולים חברי הוריהם מתקופת השואה; רבי-שיח בהם דיברו בני דורות ההמשך, עם תגובות (סוערות לעיתים) של הניצולים; תצוגות והרצאות של אמנים בני הדור השני, שהדהימו ורגשו עד עמקי הנשמה.

חברינו שהנחו קבוצות דיון קיימו ראיונות מוקדמים עם הניצולים שהעידו בקבוצות הדיון שלהם. היו אלו שיחות מרתקות ולעיתים מזעזעות, שסייעו לנו להכין כדבעי את מלאכת ההנחיה. ניכר היה כי הניצולים מאושרים על התעניינות בני דורות ההמשך. הם גם הכירו לנו תודה על ההנחיה הרגישה, שהייתה חדורה מודעות של בני דור שני. זכינו גם לתודות חמות ולמחמאות מהנהלת יד ושם.

עקבות העמותה ניכרו בפנים רבים של הכנס: מפיקת הכנס, בילי לניאדו, הינה חברת ועד העמותה; חברי ועד העמותה הנחו קבוצות דיון; כל חברי הועד וחברים מן המניין בעמותה איישו את דוכן העמותה במשך כל שעות הכנס, שוחחו עם ניצולים ועם בני דורות המשך והביאו את דבר העמותה אל כולם.

לנו, חברי העמותה, העניק הכנס העמקה נוספת לתחושת השליחות המלווה אותנו ממילא, וכן במה להשתתפות פעילה כמנחי קבוצות דיון, כמשתתפים בקבוצות הרב-שיח, וכמביאי דבר העמותה אל מעגלים חדשים בציבור. תגובות הנוכחים וכן תגובת יד ושם הצביעו בבירור על כך שהם רואים בנו את מקבלי הלפיד וממשיכי הדרך.

מובן מאליו כי עלינו לנצל כוחות נוספים ומחודשים אלה להעצמת השליחות שנטלנו על עצמנו.

וכך, בעזרתכם, נעשה.

סיור מיוחד לחברי העמותה במוזיאון החדש של יד ושם

ב-23 במרץ  2005 קיימנו סיור במוזיאון החדש של יד ושם, בהזמנה מיוחדת של הנהלת יד ושם, עוד קודם לפתיחת המוזיאון לקהל הרחב. זכינו לסיור מודרך ולהסברים על השיקולים המוקדמים לגבי עיצובו של המוזיאון, לגבי בחירת המוצגים בו ודרך הצגתם ולגבי בחירת אמצעי ההמחשה השונים.
לאחר הסיור, בו השתתפו קרוב ל-100 איש, קבלת פנים וכיבוד, התכנסנו באודיטוריום של יד ושם, שהועמד לרשותנו באדיבות מארחינו, לשיח חברים.
לאחר דקת דומיה, בשיח מרגש, בהנחייתן האמונה של לינדה אולמרט ומלה מאיר חברות ועד העמותה וממייסדיה, נתנו החברים ביטוי לתחושותיהם לנוכח המוזיאון המדהים. בין המשתתפים היו נציגי הדור הראשון, הדור השני וגם הדור השלישי, שהדגימו עד כמה חזקה השלשלת שלנו – שלשלת דורות ההמשך שלא תנותק. סכם זאת במילים קולעות יו"ר ועד העמותה, יוסי שוב: "אנחנו לא יכולים לא לעשות!"
תודת העמותה נתונה ליד ושם על האירוח ועל המפגש המרגש.

כנס ארצי ראשון של העמותה

ב-23 בינואר 2005 נערך בהיכל ווהלין בגבעתיים הכנס הארצי הראשון של העמותה. המקום הועמד לרשותנו באדיבות יד ושם. בכנס נכחו כ-200 איש (ראו צילום מצורף). הועלתה ההצגה "למה לא באתם לפני המלחמה" על ידי השחקנית פביאנה מיוחס, על פי ספרה של ליזי דורון. ההצגה העלתה חיוך ודמע על פני הנוכחים, המכירים כל מילה מהבית... בתום ההצגה התנהל דיון קצר על אופי העמותה ומטרותיה. בכנס נוספו לנו קרוב ל-50 חברים חדשים בעמותה. אין ספק, שככל שיגדל מספרנו, כך ניטיב להעביר את בשורת דורות ההמשך בכל הארץ ובחו"ל, לעשות עוד כל שניתן למען הדור הראשון, להעיר את כל מי שיש להעיר – מוסדות ואנשים – כדי לעשות את מה שההיסטוריה שלנו, המוסר היהודי והאנושי ואחריותנו המיוחדת כבני דורות ההמשך מטילים עלינו לעשות, וכן, גם לעשות למעננו, ממשיכי הדרך. המלאכה שבפנינו רבה, ואנו שמחים על הכוחות החדשים שהצטרפו אלינו. 

קישורים לאינטרנט